Sport

Dominacija Barana na Atletskom prvenstvu juniora i juniorki

| 01:06:2015 | 11:13:49

U Baru je održano 29. Pojedinačno i 20. Ekipno prvenstvo Crne Gore za juniore i juniorke. Organizator je bio Atletski savez Crne Gore, a na njemu je zabilježena nikad veća dominacija klubova iz Bara, ovoga puta – tri!

U ekipnoj konkurenciji, kod juniora, šampion je prva ekipa “Mornara”, drugi je AK “Bar”, a treći AK “Sanja”. Kod juniorki, šampionsku titulu osvojile su atletičarke “Sanje”, a treći je bio “Mornar”.

U pojedinačnoj konkurenciji juniora, atletičari “Mornara” osvojili su tri zlatne, pet srebrnih i šest bronzanih medalja, atletičari “Bara” dva zlata, jedno srebro i dvije bronze, a atletičari “Sanje” tri srebra i dvije bronze. (uračunate i štafete)

Pojedinačno, kod juniorki, atletičarke “Sanje” su osvojile četiri zlata, jedno srebro i jednu bronzu, a atletičarke “Mornara” pet srebrnih i dvije bronzane medalje. (uračunate i štafete)

Po disciplinama, plasman izgleda ovako:
 

100m prepone (84cm) – juniorke:

3. Belma Muratović (Sanja)
 

Bacanje koplja (600gr) – juniorke:

4. Asli Suljević (Mornar)

 

Skok u dalj – juniori:

2. Kristijan Subotić (Sanja)

3. Feđa Đurišić (Bar)

8. Vuk Martinović (Sanja)

9. Edin Beganović (Mornar)

10. Stefan Bracović (Sanja)

11. Ajdin Kalamperović (Mornar)

12. Todor Nišavić (Mornar)

 

110m prepone (99cm) – juniori:

2. Alen Beganović (Mornar)

4. Feđa Đurišić (Bar)

5. Danilo Đurović (Bar)

7. Josif Božović (Sanja)

 

Bacanje kladiva (5kg) – juniori:

2. Saša Spičanović (Mornar)

3. Vladimir Plamenac (Sanja)

4. Vladimir Đurković (Mornar)

 

100m – juniorke:

1. Marija Kontić (Sanja)

2. Gabrijela Ćetković (Mornar)

4. Darinka Đuričković (Mornar)

6. Lana Zavišić (Mornar)

 

100m – juniori:

2. Milan Nikolić (Mornar)

3. Srđan Marić (Bar)

5. Alan Ramdedović (Mornar)

6. Kristijan Subotić (Sanja)

7. Stefan Bokovac (Mornar)

9. Vasilije Đuričković (Mornar)

10. Šćepan Samardžić (Bar)

12. Luiđi Mazreku (Mornar)

13. Stefan Bracović (Sanja)

 

Bacanje diska (1kg) – juniorke:

5. Darinka Đuričković (Mornar)

6. Dunja Leković (Sanja)

7. Kristina Dević (Mornar)

8. Jovana Nikolić (Mornar)

10. Asli Suljević (Mornar)

 

1500m – juniori:

4. Dragan Stojanović (Mornar)

 

400m – juniorke:

2. Gabrijela Ćetković (Mornar)

3. Marija Leković (Sanja)

 

Troskok – juniorke:

2. Anastasija Mašanović (Sanja)

 

400m – juniori:

1. Srđan Marić (Bar)

2. Milan Nikolić (Mornar)

5. Vlado Đurović (Mornar)

6. David Božović (Sanja)

 

Bacanje kugle (6kg) – juniori:

1. Božo Čobeljić (Mornar)

3. Alen Beganović (Mornar)

4. Vladimir Plamenac (Sanja)

6. Vladimir Đurković (Mornar)

7. Jovan Vukmanović (Mornar)

8. Mario Talić (Bar)

 

4x100m – juniorke:

1. Sanja (Marija Leković, Marija Kontić, Jelena Kalinić, Nevena Čubranović)

2. Mornar I (Milica Popović, Darinka Đuričković, Lana Zavišić, Gabrijela Ćetković)

4. Mornar II (Tijana Zlatičanin, Jovana Nikolić, Asli Suljević, Jovana Vučević)

 

4x100 juniori:

1.Mornar I (Stefan Bokovac, Alen Ramdedović, Luiđi Mazreku, Milan Nikolić)

2. Bar (Šćepan Samardžić, Feđa Đurišić, Danilo Đurović, Srđan Marić)

3. Sanja (Kristijan Subotić, Danilo Leković, Stefan Bracović, Josif Božović)

4. Mornar II (Edin Beganović, Vasilije Đuričković, Ajdin Kalamperović, Danijel Maljević)

6. Mornar III (Andrej Cvijetić, Jovan Raičević, Vlado Đurović, Alen Beganović)

 

Troskok – juniori:

5. Ajdin Kalamperović (Mornar)

6. Feđa Đurišić (Bar)

7. Danilo Đurović (Bar)

8. Vuk Martinović (Sanja)

 

Bacanje koplja (800gr) – juniori:

3. Jovan Raičević (Mornar)

4. Vasilije Đuričković (Mornar)

6. Stefan Bracović (Sanja)

 

Bacanje kladiva (4kg) – juniorke:

5. Asli Suljević (Mornar)

 

400m prepone (91,4cm) – juniori:

3. Edin Beganović (Mornar)

4. Alen Beganović (Mornar)

 

200m – juniorke:

1.Marija Kontić (Sanja)

 2. Gabrijela Ćetković (Mornar)

 

200m – juniori:

1. Srđan Marić (Bar)

2. Milan Nikolić (Mornar)

3. Alan Ramdedović (Mornar)

6. Luiđi Mazreku (Mornar)

 

800m – juniorke:

4. Marija Leković (Sanja)

 

Skok u dalj – juniorke:

2. Gabrijela Ćetković (Mornar)

3. Darinka Đuričković (Mornar)

4. Marija Kontić (Sanja)

5. Milica Popović (Mornar)

 

800m – juniori

3. Danijel Maljević (Mornar)

5. Vlado Đurović (Mornar)

6. David Božović (Sanja)

7. Lazar Radović (Bar)

 

Bacanje diska (1,75kg) – juniori:

1. Božo Čobeljić (Mornar)

3. Alen Beganović (Mornar)

5. Vladimir Plamenac (Sanja)

6. Mario Talić (Bar)

 

Bacanje kugle (4kg) – juniorke:

5. Anastasija Mašanović (Sanja)

6. Kristina Dević (Mornar)

8. Asli SuljevIć (Mornar)
 

3000m – juniori:

2. Josif Božović (Sanja)

4. Dragan Stojanović (Mornar)

 

3000m – juniori:

2. Josif Božović (Sanja)

4. Dragan Stojanović (Mornar)
 

3000m – juniorke:

1. Dunja Leković (Sanja)