Sport

Nove pobjede Mediterana i Rudara

| 28:04:2013 | 00:43:47

U organizaciji KK “Mediteran” iz Bara od 26. do 28. aprila u Sportskoj dvorani “Topolica” odigrava se polufinalni turnir za košarkaškog prvaka Crne Gore u kategoriji mlađi pioniri (dječaci rođeni 2001. godine i mlađi).

Pored domaćina, na turniru nastupaju i dva pljevaljska tima - “Pljevlja” i “Rudar”, uz “MNE Team” iz Nikšića. Plasman na finalni turnir obezbjediće dvije prvoplasirane ekipe.

U drugom kolu, “Mediteran” je uknjižio i drugu pobjedu. Izabranici trenera Ivana Rakovića savladali su “MNE Team” iz Nikšića 60:48. Domaći tim do trijumfa predvodili su Živanović i Hot ,dok se kod gostiju posebno istakao Živković. Ovom pobjedom Barani su izborili plasman na finalni turnir (na otvaranju turnira savladali “Pljevlja” 77:68), pa će u duelu sa ekipom “Rudara” koja je slavila u gradskom derbiju sa “Pljevljima”,odlučivati o prvom mjestu na turniru.