Sport

Pobjeda košarkaša nakon preokreta

| 14:03:2013 | 00:16:19

Košarkaši “Mornara” slavili su noćas u Baru protiv “Kožuva” 87: 81 (22:26, 17:21, 20:8, 28:26) u utakmici petog kola grupe za opstanak u Balkanskoj ligi.

Barani su velikom željom uspjeli da preokrenu rezultat, pošto su gosti iz Makedonije u prvom poluvremenu konstantno imali prednost, povremeno i dvocifrenu.

Domaći su treću dionicu otvorili izvanrednom serijom, a u 25. minutu stigli i prvog vođstva poslije duže vremena (51:49). Od tog trenutka, viđena je prava drama, a u posljednjih pet minuta domaći su uspjeli da se “odlijepe”, stignu do osam razlike i rutinski pobijede.

Najefikasniji u našem timu bili su Džorns (16 poena), zatim Pavić i Radosavljević po 11, te Damjanović, Rondović i Tošić po 10, dok je kod Makedonaca najefikasniji bio Štejrov sa 23 poena, a dvocifreni su bili i Mijajlović (13) i Radulović (12).